Střešní krytina

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor

více

Břidlicové obklady

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor

více

Reference

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor

více

Napište nám

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor

více

O nás

V současnosti můžeme ve stavebnictví sledovat používání neustále nových materiálů, technologických postupů. Zároveň však existuje trend návratu k přírodním stavebním materiálům, navíc materiálům, které splňují nejpřísnější ekologická měřítka. Tomuto trendu zcela právem náleží střešní krytina z přírodní břidlice. Jde o materiál, kterého začali využívat v dávných dobách naší předkové, čehož jsou důkazem různé katedrály, kostely, hrady, zámky, ale v neposlední řadě i rodinné domy po celé Evropě. i když jde o materiál prověřený historií, zatím není v naší republice náležitě doceněn.

 

Ačkoliv naše firma úspěšně působí na českém trhu již dvacátým prvním rokem, břidlicovou tradici lze v našem rodu vystopovat několik desetiletí nazpět. Firma RICHTER-Pizarras je po celou dobu své existence výhradním zástupcem španělské firmy PIZARRAS SAMACA S.A., od které dovážíme surovou neopracovanou břidlici v bločcích, ze které vyrábíme vysoce kvalitní přírodní krytinové šablony, které svými parametry značně předčí normu I. třídy. Dovážíme břidlici pouze od fy SAMACA, která díky své špičkové kvalitě vyváží své výrobky s velkým úspěchem jak do studených severských zemí (Norsko, Finsko, Kanada…), tak do teplých jižních zemí (Itálie, Řecko), dále do USA, Chile, Japonska, afrických zemí, ale zejména do zemí EU jako např. Německa, Francie, Belgie, Anglie, Irska, Nizozemska apod. Čili používá se ve všech přírodních pásmech.

 

Přírodní břidlice, kterou používáme pro výrobu střešní krytiny, se vyznačuje vysokou mechanickou pevností a pružností, což umožňuje snadnou opracovatelnost a to jak při řezání, štípání, tak při děrování. Dále je třeba uvést, že má vynikající vlastnosti izolační, a to jak tepelné, tak akustické. Je nehořlavá, rezistentní proti větru, nepropustná proti dešti a sněhu, tedy je odolná různým atmosférickým jevům. Neabsorbuje vodu ani svými okraji, tedy nemá vnitřní kapilaritu a tím je její mrazuvzdornost velmi vysoká. Další předností je vysoká pružnost tohoto materiálu, která výrazně zvyšuje adaptabilitu a odolnost při deformacích střechy i v důsledku případného sedání budov. s touto břidlicí se snadno pracuje, může se jí dát jakýkoli tvar, aby byly dodrženy zásady estetiky střechy. Je třeba mít na paměti, že vzhledem k povaze břidlice coby přírodního materiálu je možné, že některé dodané břidlicové šablony mohou mít vzhledové změny (např. žilkování) nebo změny v barevnosti kamene (např. květy), které mohou vést v průběhu životnosti břidlicové krytiny k louhování kovových sloučenin, přičemž tyto přírodní anomálie nevedou v době životnosti střešní krytiny k narušení vodovzdornosti střešního pláště. Výše uvedené změny nemusí být zcela totožné s předváděnými vzorky a fotografiemi ve firemních materiálech.

 

Zmíněná břidlice se štípe v tloušťkách cca 4-6 mm, průměrně 5 mm, větší kameny mohou být i silnější, hmotnost jednoho metru čtverečního pak činí 20-25 kg pro jednoduché krytí a 27-33 kg pro dvojité krytí. Vyrobená střešní krytina je dodávána v nevratných stohovatelných dřevěných paletách. Dodávky jsou možny i ve velkých objemech a v krátkých dodacích lhůtách, můžeme vyrobit jakékoliv rozměry a tvary střešních břidlic, neuvedené dále v tomto ceníku, v jakémkoliv množství. Všechny střešní šablony jsou již opařeny otvory pro hřebíky.

 

 

Standardně jsou vyráběny břidlicové šablony daných tvarů ve dvou modifikacích (pravé a levé). Pravými šablonami se kryje ve směru zleva doprava a levými se kryje zprava doleva. Nejčastěji se však používá pravých šablon. Břidlicovou krytinou se dají pokrýt všechny sebesložitější části střech jako jsou úžlabí, vikýře, volská oka, komíny, pro které vyrábíme z břidlice speciální komponenty.

 

Lze zajistit odbornou pokládku břidlice na střechy, rovněž i dopravu materiálu. Břidlice námi dodávané prošly laboratorními zkouškami ve státní zkušebně TZUS Brno, která vydala osvědčení o jakosti, a radionuklidovou laboratoří VUSTAH Brno-Komárov, která vydala osvědčení o splnění požadavků na obsah přírodních radionuklidů ve stavebním materiálu.

 

Naši krytinu lze najít na rodinných domech ve všech koutech naší republiky, svou estetikou velmi dobře zapadá a ladí s okolím, zejména v horských či podhorských oblastech, ale i v centrech či periferiích měst, kde se vždy stává perlou mezi ostatními střešními krytinami.

Vybrali jsme k výrobě jednu z nejkvalitnějších břidlic, ze které naše firma vyrábí a nabízí výrobky s vědomím jejich kvality a profesionálního zpracování.

Aby dům nebo stavba dostala ještě větší ráz či nádech přírody, vyrábíme břidlicové obklady a dlažby ve čtyřech přírodních barvách (světlešedá, tmavěšedá, zelená a hnědá), které se mohou použít jak v interiéru, tak v exteriéru.